Gwiazdkowy turniej KS Świerklany

Ostatnim akcentem tegorocznych zmagań drużyny na turniejach, były zawody Gwiazdkowe rozgrywane w Świerklanach. Gwiazdkowy turniej organizowany przez tamtejszy Klub Sportowy, przywitał aż 10 zespołów z różnych rejonów Śląska. Rozgrywki były podzielone na dwie fazy. W pierwszej: ekipy były podzielone na dwie grupy A i B, gdzie każdy grał z każdym. "eMKaeSiacy" zostali przydzieleni do grupy B wraz z gospodarzami KS Świetklany, AKSem Mikołów, Orłem Palowice oraz Ikarem Racibórz. W fazie grupowej gramy 5 meczy w których strzelamy 16 bramek i tracimy tylko dwie, dzięki czemu wychodzimy z pierwszego miejsca.

Druga faza turnieju, to mecze półfinałowe plus mecze o miejsca końcowe między 5 a 10. Naszym przeciwnikiem w drodze do finału okazała się drużyna Winners Gołkowice, która prezentowała bardzo ciekawą grę. Początek spotkania należał do nas, czego efektem były strzelone dwie bramki. Chwila dekoncentracji młodych Zaborzan i piłkarze Gołkowice doprowadzają do wyrównania. Przed upływem regulaminowego czasu gry, obie ekipy strzelają jeszcze po jednej bramce i mecz musi być rozstrzygnięty serią rzutów karnych. W niej dzięki wysokiej skuteczności strzelców oraz fenomenalnej postawie bramkarza, wygrywamy w stosunku 3:1 i meldujemy się w finale turnieju Gwiazdkowego. Trenerzy oraz kibice zgromadzeni na trybunach, jednogłośnie stwierdzili, że było to najlepsze spotkanie turnieju.

Po blisko dwugodzinnej przerwie meczy meczami, nadszedł czas na finał. Przed oficjalnym wyjście na spotkanie, można było wyczuć nutkę stresu u naszych młodziaków. Wszakże, są to jedne z pierwszych turniejów w której jest prowadzona klasyfikacja końcowa. Mecz finałowi niestety nie poszedł tak jak poprzednie spotkania. Poza początkową dominacją, resztę spotkania gramy słabiej i drużyna z Mikołowa może cieszyć się ze zwycięstwa.

Młodzi Zaborzanie, zajęli 2 miejsce w turnieju, ale co najważniejsze każdy z 10 zawodników grał na wysokim i równym poziomie. Każdy z młodych adeptów MKSu, może być dumny ze swojej postawy na boisku i z decyzji które podejmowali w przekroju całego turnieju. Warto dodać, że Łukasz Anioł- bramkarz naszego klubu został wybrany najlepszym bramkarzem całego turnieju. Brawo chłopaki.