Hary Cup 2017 Łódź.- 4 miejsce.

Tuż przed godziną 14.15 zameldowaliśmy się na hali ChKSu Łódź na turnieju Hary Cup. Początek turnieju w naszym wykonaniu nie był najlepszy. W pierwszym meczu z drużyną Arkonii Szczecin przegrywamy aż 0:8. W meczu okazaliśmy się zdecydowanie gorszą drużyną, a chłopaki z Szczecina okazują się najładniej grającym zespołem . Na szczęście okazały to się złe dobrego początki. W drugim meczu remisujemy z drużyną Talentu Białystok (3:3). Warto dodać że w ostatniej akcji meczu, sędzia nie uznaje poprawnie zdobytej bramki przez naszych zawodników. Kolejny mecz to drugi remis, tym razem bez bramkowy z drużyną ŁKSu Łomża. W tym spotkaniu byliśmy drużynie zdecydowanie lepszą. Tym razem nasze strzały lądowały głównie na słupkach i poprzeczkach bramki przeciwnika. Kulminacyjnym spotkaniem okazał się mecz z dobrze prezentującą się drużyną Dolcana Ząbki. Dobry i konsekwentny początek spotkania w naszym wykonaniu szybko pokazuje która drużyna jest lepsza. Wysoka wygrana 5:1 pokazuje że z każdym meczem czujemy się pewniejsi, a nasi młodzi zawodnicy nabierają wiary po pierwszym ciężkim spotkaniu. W meczu z Polonią Warszawa, gramy troszkę słabsze spotkanie, jednak pewnie wygrywamy 2:0. W Ostatnim meczu dnia dzisiejszego, po bardzo dobry meczu wygrywamy 3:2 z kolejną drużyną z Warszawy- Olimpią. Wynik w tym spotkaniu myli trochę obraz spotkania, gdyż przeciwnik po dwóch naszych błędach zdobył dwie bramki, a więcej okazji nie był w stanie sobie wypracować. Natomiast nasza gra może napawać lepszym jutrem.

Dzięki polepszającej się grze w kolejnych meczach wychodzimy z trzeciego miejsca w grupie, z stratą jednego punktu do drugiej drużyny w naszej grupie. W dniu jutrzejszym gramy mecze z drużynami Elany Toruń, Naprzód Skórzec, SF Gniezno i Dwójki Gubin.

Drugi dzień w dużym stopniu przypomina nam sobotnie potyczki. Pierwszy mecz z Dwójką Gubin, to porażka 1:2.Co prawda to my rozpoczęliśmy lepiej spotkanie, jednak przeciwnik po naszych błędach strzela dwie bramki i wychodzi zwycięsko z tego pojedynku. Drugi mecz, to pojedynek z zwycięzcą z grupy A - Elaną Toruń. Mecz w którym przewaga drużyn zmieniała się co parę minut, remisujemy 2:2 po bramce strzelonej w jednej z ostatnich akcji. Kolejne dwa spotkania to nasze zwycięstwa w których to emocje były do samego końca, a w meczach z SF Gniezno i Naprzodem Skórzec gramy zdecydowanie lepsze spotkania w przekroju drugiego dnia. W drugim dniu zdobywamy kolejnych 7 punktów. Po dodaniu 4(wyniki zaliczane z dnia pierwszego drużyn które awansowały) zdobywamy łącznie 11. Gorszy bilans bramkowy, spowodował, to że Elana Toruń zajęła 3 miejsce, a my czwarte. Tylko o jeden punkt więcej(12) miała 2 ekipa tego turnieju - Dolcan Ząbki.

Pierwszy dwudniowy turniej naszych zawodników stał się faktem. Mieliśmy okazję zmierzyć się z bardzo dobrymi drużynami z całej polski. Doświadczenia z takich turniejów są bardzo potrzebne w procesie treningowym. Miło było zobaczyć jak nasi chłopacy rozwijali się w trakcie turnieju, pomimo dużej ilości spotkań na wysokim poziomie daliśmy radę. Brawa dla całej drużyny, że na tle ekip z całej polski, byliśmy drużyną z którą każdy się liczył. Po mimo jednej wpadki na początku turnieju (Brawa dla chłopaków z Szczecina- najlepsza drużyna jaką do tej pory spotkaliśmy), nasi najmłodsi zawodnicy potrafili pokazać swoje umiejętności ! Liczymy na więcej, tym bardziej że kilka zaproszeń na turniej już otrzymaliśmy.

Wyniki:

Dzień I (Grupa B):

MKS Zaborze - Arkonia Szczecin 0:8

MKS Zaborze - ŁKS Łomża 0:0

MKS Zaborze - Talent Białystok 3:3

MKS Zaborze - Dolcan Ząbki 5:1

MKS Zaborze - Polonia Warszawa 2:0

MKS Zaborze - Olimpia Wrocław 3:2

Dzień II (Grupa Finałowa, miejsca 1-8):

MKS Zaborze - Dwójka Gubin 1:2

MKS Zaborze - Elana Toruń 2:2