MKS Zaborze Cup 2017

Kolejna edycja turnieju MKS Zaborze Cup jest już za nami. Pierwsze samodzielne rozgrywki naszego rocznik, natomiast drugie organizowane przez naszych rodziców. Na nasze zaproszenia stawiły się zespoły: MKS Mysłowice, ROW Rybnik, Raków Częstochowa, AP Champions Rybnik, Zagłębie Sosnowiec, Sparta Katowice dodatkowo jako gospodarze wystawiliśmy dwa zespoły.

Mecze odbywały się systemem grupowym(4 zespołowe), z którego drużyny awansowały do grup Ligi Mistrzów i Ligi Europa. Każde z spotkań trwało 17 minut, tak więc drużyny otrzymały sporą dawkę minut spędzanych na boisku - przeszło 100 min. grania. Dodatkowo obok udostępniona była mała hala, który była areną zabaw i gier piłkarskich.

Nasze obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony. Każdy kolejny mecz był ciekawszy, a wiele z tych spotkań przyniosło nie lada emocji dla zawodników. Pomimo chorób przed turniejem i w trakcie trwania zawodów, każdy z chłopaków wspiął się na wyżyny swoich umiejętności, czego odzwierciedleniem były strzelane bramki, które cieszyły zarówno zawodników jak i drużynę i rodziców.

Dodatkowe podziękowania należą się rodzicom MKSu Zaborze, którzy w wydatny sposób przyczynili się do sukcesu turnieju. Organizacja loterii fantowej, prężnie działający sklepik oraz pomoc w sprawach technicznych związanych z otoczką turnieju to sprawka naszych dzielnych rodziców. Brawa dla Was i serdeczne podziękowania.

Klasyfikacja końcowa:

Liga Mistrzów:

1. Raków Częstochowa

2. Zagłębie Sosnowiec

3. MKS Zaborze Zabrze

4. ROW Rybnik

Liga Europa:

1. Sparta Katowice

2. MKS Zaborze Zabrze

3. AP Champions Rybnik

4. MKS Mysłowice

Wyróżnienia indywidualne: