Turniej Mikołajkowy - GSF Gliwice

Na hali widowiskowo- sportowej rozpoczęliśmy sezon turniejów halowych. Na Mikołajkowy turniej organizowany przez drużynę GSFu Gliwice, stawiły się drużyny które zostały podzielone na grupy: A) Zagłębie Sosnowie, GSF Gliwice, Gwiazda Ruda Śląska i Football Project Jesiennica. Grupa B) MKS Zaborze, KF Akademia Pyskowice, AP Górnik Zabrze oraz AP Team Gliwice.

Zawody na etapie grupowym były rozgrywane systemem każdy z każdym, po czym dwie pierwsze drużyny grup spotykały się "na krzyż" w półfinale. Pozostałe walczyły odpowiednio o miejsce 5 i 7 w turnieju. Rozgrywki rozpoczynamy bardzo zaciętym spotkaniem z KF Akademia Pyskowice, które po dobrej i otwartej grze obu zespołów kończy się odziwo bezbramkowo. Następnie na rozkładzie spotkań mieliśmy AP Górnik Zabrze z którą gramy dobry szybki i ciekawy mecz, wygrywając 3:0. Ostatnim przeciwnikiem grupowym jest AP Team Gliwice. Mecz, który przez większą cześć był dobrze i konsekwetnie rozgrywany- wygrywając 2:0, dzięki czemu wychodzimy z grupy z pierwszego miejsca mając 7 punktów i bilans bramkowy 5:0.

W półfinale czekała na nas drużyna Football Project Jesiennica, która to zajęła drugie miejsce w grupie A za zdecydowanym faworytem rozgrywek ekipą Zagłębia Sosnowiec. Mecz ten rozpoczynamy zgodnie z tradycją od częstej wizytacji pod bramką przeciwnika tworząc sobie dogodne sytuacje bramkowe. Bardzo dobra gra naszego zespołu była zadowalająca, niestety jednak zabrakło zimnej krwi pod bramką przeciwnika, by w przeciągu 12 minut zdobyć jakąkolwiek bramkę. Za to drużyna z Jesiennicy po jednym z wykopów spod bramki wychodzi na dogodną pozycję i wygrywa mecz 1:0. Gra naszych zawodników jak w poprzednich meczach była na bardzo wysokim poziomie i mecz został zdominowany, to cieszy !

Ostatnim spotkaniem był ponowny mecz z drużyną KF Akademia Pyskowice. Bardzo otwarty i ofensywny mecz, gorzej rozpoczęli nasi chłopacy. Brak koncentracji, która była naszym atutem we wcześniejszych spotkaniach, spowodowała słabszą grę. Łatwo tracone bramki, w naszym wykonaniu były widoczne. Jednakże brawa dla naszych młodych piłkarzy, iż pomimo ciężkiego początku starali się wrócić na właściwe tory i świetnie broniący bramkarz drużyny z Pyskowic(najlepszy bramkarz turnieju), uchronił swoją drużynę przed powiększeniem strzelonych bramek przez nas.

Turniej w wykonaniu naszych młodych piłkarzy był bardzo dobry pod względem piłkarskim. 4 na 5 meczy zagraliśmy tak jak potrafimy: tworząc dużą ilość sytuacji bramkowych, dominując przeciwnika i grając na wysokim poziomie indywidualnym. 4 miejsce i brak koncentracji w ostatnim meczu nie zamazuje pozytywnego wrażenia jakie pozostawili nasi młodzi piłkarze w opinii osób postronnych jak i innych drużyn. Debiutancki turniej w tegorocznym sezonie halowym zapisujemy na dużym plusie jeżeli chodzi o grę naszych chłopaków ! Kolejnym pozytywem jest to, iż 5 nowych zawodników zadebiutowało na turnieju halowym.

Zagrali: Anioł, Posmyk, Orlikowski, Pieter, Zemsta, Chmiel, Witek, Musioł, Gajewski, Palica, Omyła i Głażewski.

Powiązana galeria: